PROMOS fórum

FRED - grafické vývojové prostředí => Aplikace FRED => Téma založeno: jíva 01.12.2010, 12:15:10Název: Ladění a hodnoty
Přispěvatel: jíva 01.12.2010, 12:15:10
Mal by som jeden postreh. Mozno zbytocny.
Pri online rezime, ked som napojeny vo FREDovi a snazim sa ladit program, pokial nemam z bloku (napr. AND) vyvedeny vystupny element, ale je pripojeny na dalsi blok, nevidim vystupnu hodnotu z prveho bloku. Nedalo by sa doprogramovat bud bublinovu napovedu, v ktorej by sa objavila po podrzani kurzoru nad vystupom, hodnota toho konkretneho vystupu, pripadne vstupu, alebo pri logickych blokoch indikacia podla farieb ako v Logimone? To len na ulahcenie prace, ale ako vravim, mozno je to vo vseobecnosti zbytocnost.

Dotaz zákazníka (viz výzva (http://forum.elsaco.cz/index.php?topic=13.msg112#msg112)).


Název: Re: Ladění a hodnoty
Přispěvatel: libor 02.12.2010, 06:50:00
Bublinový tooltip s hodnotou je v plánu, ale bohužel nikoliv v brzké době. V tuto chvíli to lze řešit přidáváním labelů na výstupy (i v režimu ladění), kde lze hodnotu zobrazit nebo případně lze využít  Kukátka.

Změna barev pinů dle logické hodnoty není u PL2 (a ani u XCOM apod.) tak jednoznačná, protože se zde nepracuje s logickými hodnotami (0/1), ale celočíselnou hodnotou. Barvy v pinech označují typ (modrá - celé číslo, červená - float, žlutá - řetězec, šedá - obecný 4bajt atd.).