PROMOS fórum

FRED - grafické vývojové prostředí => Aplikace FRED => Téma založeno: libor 21.01.2010, 08:36:47Název: Aktualizace
Přispěvatel: libor 21.01.2010, 08:36:47
Aktualizace z FREDa hlásí, v okně po stisknutí načti dostupné aktualizace hlášku z exploreru, když se
 nemůže připojit na web. U staré verze mi aktualizace normálně fungovala. Zkoušel jsem i vypínat firewally, ale bez úspěchu. Navíc je v aktualizačním okně špatně lokální adresář (ze staré verze). Pokud ho opravím, nastavení se neuloží. V čem je problém?

Dotaz zaslaný mailem (viz výzva (http://forum.elsaco.cz/index.php?topic=13.msg112#msg112)).

(připojený soubor vidí pouze registrovaní uživatelé (http://forum.elsaco.cz/index.php?action=register))


Název: Re: Aktualizace
Přispěvatel: libor 21.01.2010, 08:39:14
V tuto chvíli je to tak, že aktualizace nefungují - vzhledem k tomu, že se "rodina produktů Elsaco" rozrostla poměrně dost a ještě se rozroste, tak vznikne nový aktualizátor společný pro všechny "Elsaco produkty" (separátní program). Tento aktualizátor je zatím (bohužel) pouze ve stádiu příprav.


Název: Re: Aktualizace
Přispěvatel: maxim 21.01.2010, 08:57:37
A nedalo by se zařídit, aby v tom okně Aktualizace bylo místo Tento program nemůže tuto webovou stránku zobrazit nějaká základní informace o tom, proč momentálně aktualizace nefungují a návrh řešení jak aktualizovat staré verze FREDa 1.x?


Název: Re: Aktualizace
Přispěvatel: libor 21.01.2010, 10:18:00
Tak problémy tam byly 2. Prvním byla chyba v instalačním skriptu, takže se do instalace nedostal soubor s hlášením, že žádná aktualizace není k dispozici (viz přiložený obrázek). Proto se zobrazí Tento program nemůže tuto webovou stránku zobrazit, protože tam ten soubor chybí. Ve finální verzi bude tato chyba napravena.

Druhý problém byl pro starší verze, kde se mělo při aktualizaci zobrazit hlášení (viz druhý obrázek) o možnosti stažení nové verze. Bohužel chybou kódování češtiny v databázi na našem serveru se uživateli zobrazila pouze polovina informací. Tuto chybu jsem již opravil.

Děkuji za upozornění.

(připojený soubor vidí pouze registrovaní uživatelé (http://forum.elsaco.cz/index.php?action=register))