PROMOS fórum

FRED - grafické vývojové prostředí => Aplikace FRED => Téma založeno: maxim 22.01.2010, 08:29:59Název: Okno HELPu
Přispěvatel: maxim 22.01.2010, 08:29:59
Jsem zvyklý ukázat si okno HELPu, jen když jej potřebuji, jinak ho zavírám. Pokud zavřu i FREDa, musím pak při znovuspuštění opětovně nastavovat pozici a velikost okna pro HELP. Nemohl by si poslední nastavení oken FRED pamatovat?


Název: Re: Okno HELPu
Přispěvatel: libor 22.01.2010, 09:08:28
Pokud používáte okno s nápovědou jako plovoucí (není nikde zadokované), tak můžete využít možnosti automatické "minimalizace" okna po uplynutí zvolené doby. Slouží k tomu tlačítko v titulku okno (vedle křížku na zavření okna viz první obrázek). Po jeho zamáčknutí se okno přepne do režimu, ve kterém se okno samo zmenší (viz 2. obrázek), a to po uplynutí zadané doby od chvíle, kdy kurzor opustí oblast takového okna. Po najetí myši nad zmenšené okno (v případě nápovědy i při zobrazení nápovědy např. od modulu) se okno zase samo zvětší.

Nastavení času lze provést v dialogu Nastavení aplikace FRED (viz 3. obrázek), které se vyvolá z hlavního menu Nastavení -> Možnosti....

Možnost pamatování pozice zavřeného plovoucí okna je dobrá připomínka. Pokusím se ji zapracovat do nějaké z dalších verzí.

(připojený soubor vidí pouze registrovaní uživatelé (http://forum.elsaco.cz/index.php?action=register))