PROMOS fórum

HW => mikroPLC => Téma založeno: admin 16.11.2009, 15:39:16Název: Další platformu do prostředí FRED?
Přispěvatel: admin 16.11.2009, 15:39:16
Zvažujeme zastavit vývoj prostředí LogiMon a přidat do prostředí FRED další platformu pro aplikační programování LOGICu a OCTOPUSu. Jaký je váš názor?


Název: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.
Přispěvatel: ALEK 17.11.2009, 09:06:04
Je to pořád stejný, a na starý kolena člověk teprve chápe některý klasiky, co chtěli těmi nezáživnými díly (beletrie, divadlo a pod.) nám sdělit. Ale k tématu.
V anketě mi chybí volba ... za jakých podmínek souhlasím.

Jedno prostředí není na škodu. Je ale možné převést VŠE do jiného prostředí? Některé výborné věci se i přes pokročilou techniku do Freda nedostaly. Už slyším jak klávesnice hrají...že tam je vše. Tvůrci to věřím, ale co uživatel, ten je vždy o třídu vzadu.( Krokování, polymorfní přepínač, a což takový logický automat.....-dá se nejen pochopit ale i využít o proti jiným pokusům o stavový automat).
V logiku toho ale zase dost chybí....je vývojově dost dlouho na "suchu". Ale ten EPSNET(až na ten přepínač)......QQ neproniklo za hranice teplárenství.

No tož chlapi čiňte sa.
alko


Název: Re: Další platformu do prostředí FRED?
Přispěvatel: NuClear 17.11.2009, 12:11:40
Logimon se mi hodně líbí a funguje.
Dobře se mi s ním dělá.

Určitě nezastavovat!
Možná se mu spíš trochu věnovat.....
 


Název: Re: Další platformu do prostředí FRED?
Přispěvatel: libor 18.11.2009, 07:29:24
Možná byla ta otázka špatně položená. Otázka nezní, jestli zastavit vývoj Logimon - ten se zastavil odchodem jeho tvůrce a nikdo jiný není schopen pokračovat v jeho práci. Jde pouze o to, jestli má být do FREDa přidána další platforma. Vzhledem k tomu, že moduly do LOGICa se píšou v pseudoassembleru (což není úplně nejšťastnější, ale zase je to zatraceně rychlé  ;)), tak možná bude nejlepší "počkat" na novou verzi HW, která bude postavena na podobném principu jako je třeba XCOM.

A ještě k tomu, co chybí ve FREDovi. Samozřejmě, že tam všechno není. Ale také tam toho není málo. Je ještě docela dost neuskutečněných nápadů, které práci s FREDem ještě více usnadní, urychlí apod. Pokud Vám chybí nějaká funkce ve FREDovi, tak máte možnost ji konkretizovat nyní i zde (http://forum.elsaco.cz/index.php?board=13.0) na fóru (případně email, Jabber, atd.).