Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28.03.2024, 13:02:22

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
 
Fórum k produktům firmy ELSACO Kolín  

+  PROMOS fórum
|-+  Další firemní SW
| |-+  CW ovladače
| | |-+  CCPU-03 přes TCP (timeout)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Tisk
Autor Téma: CCPU-03 přes TCP (timeout)  (Přečteno 4898 krát)
libor
moderátor+

Příspěvků: 388



« kdy: 09.02.2010, 11:16:18 »

Mám připojenou CCPU-03 v síti a z CW s ní komunikuji přes CW ovladač. Občas nepřijde odpověď, i když mám nastavený timeout na 10s. V síti s CCPU-03 je zapojeno několik desítek dalších zařízení a také mnoho dalších počítačů (jde o rozlehlou síť). Kde by mohl být problém?


Dotaz zaslaný mailem (viz výzva).
Zaznamenáno

libor
moderátor+

Příspěvků: 388



« Odpověď #1 kdy: 09.02.2010, 11:32:51 »

Problém je v tom, že CCPU-03 má ethernet jen 10 Mb/s. Ve velkých sítích probíhá naustálá komunikace (hlavně v sítích, kde jsou zapojeny počítače s OS Microsoft Windows), takže CCPU-03 je v neustále permanenci a na datové pakety se někdy dostane až za delší dobu.
Řešením tohoto problému oddělit technickou síť od uživatelské (router), tj. aby se CCPU-03 vyřizovala jenom požadavky jí určené (filtr na MAC adresu apod.).
Zaznamenáno

anonym
člen

Příspěvků: 33



« Odpověď #2 kdy: 12.10.2010, 06:43:23 »

Navazu na predchozi dotaz. Moje sit neni tak rozhlehla, ale mam velmi spatnou kvalitu spojeni (WiFi) - ping dosahuje klidne i 3 až 4 s. Obcas komunikace zazlobi a moje otazka se tyka timeoutu: jaky timeout pro kombinaci TCP a spatna kvalita spojeni doporucujete?
Zaznamenáno
libor
moderátor+

Příspěvků: 388



« Odpověď #3 kdy: 12.10.2010, 06:50:38 »

Pro kombinaci TCP a špatná kvalita spojení je potřeba mít dostatečně dlouhý timeout, který se bude blížit nastavení timeoutu pro zjištění rozpadu spojení (který obvykle činí 120s). Problém je v tom, že v opačném případě mohou přicházet i velmi opožděné odpovědi, které devastují kvalitu komunikace. Výchozí doporučená hodnota pro timeout na takovéto síti je 30s (dotaz se při neúspěchu maximálně 2x zopakuje, takže "celkový timeout" na jednu konkrétní zprávu je 3x tato hodnota (90s)).
Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  


Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!