Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
13.07.2024, 07:06:32

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
 
Fórum k produktům firmy ELSACO Kolín  

+  PROMOS fórum
|-+  Další firemní SW
| |-+  Ostatní
| | |-+  Instalace knihovny Driver.PL2.dll
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Tisk
Autor Téma: Instalace knihovny Driver.PL2.dll  (Přečteno 7774 krát)
ads
člen

Příspěvků: 5


« kdy: 23.03.2015, 00:28:12 »

Chceme pro naši aplikaci používat knihovnu IQQ (Driver.PL2.dll).
Ta je normálně instalována instalátorem Fred-driver-pl2.zip (potažmo Driver.PL2-2.6.2.2.exe v něm obsaženém). Tento instalátor však instaluje spousty jiných souborů, které zřejmě nejsou důležité (dokumentace, graph.dll, Driver.RT.dll, Driver.PL2.config, lang soubory, XML soubor,...).

Mohl byste mi říci, které jsou nejnutnější soubory pro instalaci IQQ (tj. na čem je tato knihovna závislá) a jaká je doporučená instalace/registrace?

Domnívám se, že by měla stačit instalace Driver.PL2.dll (neobvykle ne do {sys} adresáře - např Win\Sys32 - ale do {cf32} - např. Program Files (x86)\Common Files) a zápisy do registru. Ale vidím např., že tato knihovna registruje 2 interfacy: IQQ a IQQ2.

Jak je to tedy správně, prosím?
Zaznamenáno
libor
moderátor+

Příspěvků: 388« Odpověď #1 kdy: 23.03.2015, 07:14:07 »

Driver.PL2.dll byla vytvořena jako univerzální komunikační knihovna pro aplikace fy Elsaco (FRED, CW ovladače, OPC server, PL2 ovladač pro FREDa atd.). Vzhledem k tomu, že jí tyto aplikace sdílí, tak je instalována odděleně do složky Common file, která je k touto účelu určena.

Rozhraní IQQ (resp. IQQ2) bylo přidáno, podobně jako u knihoven Epsnet a Modbus rozhraní IEpsnet a IModbus, následně, jako možnost pro rychlou tvorbu aplikací a/nebo skriptů, kde je potřeba využívat komunikaci s našimi jednotkami protokolem QQ. První verze rozhraní IQQ obsahuje tyto funkce:

Kód:
SetConnection - vytvoření spojení ovladače s jednotkou nebo jednotkami
SetCurrentStationAddress - nastavení adresy jednotky, které budou následně posílány dotazy
InsertRead - vložení požadavku na čtení
Read - vykonání vložených požadavků na čtení
GetReadValue - získání načtených dat
Write - odeslání zprávy pro zápis dat
Close - uzavření spojení

a rozšířená druhá verze IQQ2 k těmto funkcím ještě přidala možnost nastavení adresy pro komunikaci přes XBEE API (přes naše piggy PWLC-10/868):

Kód:
SetXBeeAddress - nastavení adresy XBEE modulu, přes který se bude provádět komunikace (XBEE API)

Pokud nechcete využívat možnosti rozšířeného rozhraní IQQ2, tak můžete bez jakéhokoliv omezení stále využívat pouze rozhraní IQQ. IQQ2 pouze rozšiřuje možnosti IQQ. Tento způsob rozšíření zaručuje zpětnou kompatibilitu.


Samotná instalace obsahuje hodně souborů navíc, protože IQQ je pouze doplněk k primární funkci, a tou je funkce ovladače aplikace FRED. Instalace tak obsahuje VP.RemoteDriver.exe pro možnost zobrazení GUI Driver.PL2.dll. Dále instalace obsahuje různé nástroje a soubory obsahující jednotlivé verze FW.


Pokud chcete rozhraní IQQ využívat ve svém programu, tak nezapomeňte dodržovat licenci Driver.PL2. V případě, že z nějakého důvodu nechcete instalovat původní instalaci Driver.PL2, tak by mělo stačit instalovat následující soubory:

Kód:
.\Driver.PL2.dll
.\xml\QQ.xml

kde soubor QQ.xml obsahuje překlad textových položek na čísla objektů a itemů, která se využívají ve funkcích InsertRead, GetReadValue a Write. Knihovnu Driver.PL2.dll je po instalaci nutné zaregistrovat. Knihovna obsahuje možnost automatické registrace in-process serverů, takže pro registraci stačí zavolat:

Kód:
regsvr32.exe Driver.PL2.dll

Na počítačích s UAC vyžaduje tato operace administrátorské oprávnění.


V příloze je aktuální verze nápovědy rozhraní IQQ a IQQ2.
Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  


Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!