Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
13.06.2024, 01:40:16

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
 
Fórum k produktům firmy ELSACO Kolín  

+  PROMOS fórum
|-+  HW
| |-+  CCPU-34
| | |-+  Využití brány SMS centrálou CCPU-34
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Tisk
Autor Téma: Využití brány SMS centrálou CCPU-34  (Přečteno 9535 krát)
petrm
moderátor+

Příspěvků: 12


« kdy: 30.01.2017, 11:29:47 »

Dotaz zákazníka:

Máme několik centrál CCPU-34, které mají spojení s linuxovým serverem. Lze tento server využít jako bránu pro odesílání SMS z centrál?
Zaznamenáno
petrm
moderátor+

Příspěvků: 12


« Odpověď #1 kdy: 30.01.2017, 12:20:58 »

Ano, poslední verze FREDovského modulu SMS-ex umnožňuje přepnutí do režimu, ve kterém neobsluhuje přímo připojený modem k centrále, ale bufferem pouze odešle obsah sestavené SMS společně s telefonním číslem. Toho lze využít při spolupráci s bránou SMS (jen pro odesílání SMS, zatím).

Ale začneme "odzadu", tzn. od serveru. Jako server (sw instalovaný do linuxového serveru) doporučuji "smstools". Ten dokáže pracovat s modemy prostřednictvím sériového rozhraní ať už přímo hardwarového nebo emulovaného přes USB. Je tedy nutné k serveru (hw) připojit nějaký modem GSM se sériovou komunikací. V konfiguraci smstools (/etc/smsd.conf) při troše štěstí nebude nutné měnit mnoho a postačí nastavit správný komunikační port a rychlost. V případě použití USB doporučuji ještě volbu "keep_open = no", která by mohla zajistit, že se nezmění zařízení (/dev/ttyUSBx) při případném odpadnutí a opětovném přihlášení modemu do systému; kdyby to nestačilo, asi by se muselo doplnit nastavení udev a využít nějaký odkaz na aktuální zařízení modemu.
Smstools se pokusí odeslat jako SMS všechny zprávy, které kdokoliv uloží do zvoleného adresáře (/var/spool/sms/outgoing). Takže potřebujete, aby se připravené SMS z jednotlivých CCPU-34 dostaly do tohoto adresáře. K tomu použijte program SberacSMS (ke stažení na našem webu, existuje verze pro ARM i pro i386_64), nechte ho spustit při startu serveru, spouštějte ho se dvěma parametry: portem (port UDP dle vlastního uvážení) a cestou k adresáři pro ukládání SMS (již zmíněný /var/spool/sms/outgoing). SberacSMS obsadí určený port a při příchodu jakékoliv zprávy na tento port ji uloží do nového souboru v určeném adresáři.

Tím je vyřízena serverové část a zbývá už jen FREDovský projekt: V modulu SMS-ex zaškrtněte volbu "Použít bránu SMS" a na vstup COMBUF připojte modul UDPbuffer, ve kterém vyplňte cílovou IP-adresu (do serveru) a cílový port (k programu SberacSMS).

Jen připomínám, že telefonní čísla v modulu SMS-ex je pro bránu nutno uvádět v mezinárodním tvaru bez úvodního "+" (např. 420800123456).
A samozřejmě doporučuji přečíst si dokumentaci smstools a návod k modulu SMS-ex.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  


Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!