1) Volba napájecího napětí jednotekJednotky PL2 mohou být napájeny napětím 10 až 30 V DC.
Doporučujeme používat napájení 24 V DC (menší proud na napájecí sběrnici).
Napájecí zdroj musí být dostatečně dimenzován. Při jeho návrhu vycházejte z nejhorších možných podmínek, např. všechna relé v použitých modulech sepnuta apod. Doporučujeme používat stabilizovaný napájecí zdroj.
Spínané stabilizované napájecí zdroje jsou automaticky navrhovány i v OnLine kalkulacích:
http://www.elsaco.cz/index.php?file=./php/kpl2/14_kalk_pl2.phphttp://www.elsaco.cz/index.php?file=./php/npl2/13_neumim1.php2) Rozvod napájecího napětí jednotekv malé sestavě PL2Obsahuje-li sestava PL2 krom centrály CCPU-02/03 maximálně 3 periferní jednotky, nebo 2 periferní jednotky a ovládací panel CKDM-11/12, lze přivést napájecí napětí na svorky 1+2 centrály a toto napájecí napětí rozvést propojkami mezi jednotkami. Propojení mezi jednotkami lze realizovat plochým vodičem AWM10 s konektory PFL10 nebo propojovacím můstkem INCO-01 (EI5891.00).
ve větší sestavě PL2Obsahuje-li sestava více než 3 periferní jednotky (nebo víc než 2 + ovládací panel), nezapojuje se přívod napájecího napětí na svorky 1+2 centrály!
Napájecí napětí se přivede mezi centrálu a její sousední jednotku, které jsou mezi sebou propojeny můstkem INCO-03 s připojovací svorkovnicí.
3) Zakončení propojovací sběrnice CAN mezi jednotkamiSběrnice CAN je popsána v technickém manuálu
Centrální jednotky a komunikační procesory v kap. 1.7. Pokud nebude použito dále popsané zjednodušené (ale praktické) zapojení sběrnice CAN, platí další pravidla, uvedená v manuále, zejména v kap. 1.7.2
Topologie sběrnice (manuál ke stažení -
http://www.elsaco.cz/index.php?file=./download/82_pl2centraly.php).
V praxi se nejčastěji používá zapojení, kde sběrnice "začíná" na centrále CCPU-02/03 a průběžně postupně prochází všemi moduly bez odbočení až na ovládací panel CKDM-11/12.
Proto zakončovací odpory sběrnice jsou použity pouze na centrále a na ovládacím panelu. Jejich zařazení se provede u centrály přepínačem DIL s popisem T (nahoru do "1") a u terminálu propojkou JP4, která je přístupná ze zadní strany terminálu na dolním okraji tištěného spoje (od středu vpravo, propojku osadit, tzn. spojit piny JP4).
4) Omezení rušení od spínaných obvodůPlatí základní pravidla pro potlačení rušení, tj. vzdálenost jednotek PL2 od výkonových stykačů alespoň 20 cm, ošetření induktivní zátěže (přímo na cívce) varistory, oddělení silové kabeláže v rozvaděči, ...
Ošetření zátěží je nutné též z důvodu životnosti kontaktů a z důvodu rušení cizích zařízení, rozhlasu, televize atd.
5) Zapojování analogových vstupů a výstupůAnalogové i/o nejsou galvanicky odděleny!
Při jejich nesprávném zapojení na technologii, např. přivedením vnějšího napětí na odporový analogový vstup, hrozí nejen zkreslení měření, ale i poškození HW (odolnost +- 10V)!
Rovněž analogový výstup snese pouze odporovou zátěž - jinak hrozí jeho zničení.
Podle velikosti vnějšího napětí může dojít i k poškození dalších obvodů jednotky/centrály.